Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Deti potrebujú pravidelný režim aj cez prázdniny. Viete ako na to?

Deti potrebujú pravidelný režim aj cez prázdniny. Viete ako na to?
Foto: Shutterstock

Zvyšky raňajok na stole, neumyté zuby, hračky kam sa pozriete...poznáte to? 
S príchodom prázdnin je zrazu celá domácnosť hore nohami. Deti v chvate presúvate k babke, do denných táborov či k susedke...niektoré ostávajú doma so staršími súrodencami. Bežíte do práce a po návrate domov vás čakajú hory riadov a rozbláznené ratolesti. Sú síce prázdniny, ale trochu voľna si predsa zaslúži každý!

U nás doma sme zaviedli pravidelný dovolenkový režim. V tomto období deťom pridelíme každodenné úlohy, ktorú musia splniť, aby si potom mohli bezstarostne užívať obľúbené radovánky. 
Povinnosti sa s rastúcim vekom líšia a tak postupne na náš zoznam pribudlo vynášanie smetí, naloženie umývačky či zber letnej úrody. Len vďaka tomu si po práci môžeme užiť nielen trochu oddychu, ale deti sa naužia starať sami o seba a o prostredie, v ktorom žijú.

Nasledujúca tabuľka vám pomôže zvládať každodennú rutinu bez odvrávania. Je nastavená na schopnosti najmenších predškolákov a preto v nej nechýba najmä povinnosť umyť si zuby, najesť sa, obliecť a upratať špinavú bielizeň. Pre tých väčších tu máme tabuľku, ktorú si môžete doplniť podľa vlastných predstáv!

Zoznam pravidelných prázdninových úloh

Zoznam pravidelných prázdninových úloh

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu