Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Polievky

Osviežujúca uhorková polievka

Nie je nič lepšie ako si z času načas dopriať naozaj osviežujúcu polievku. Uhorková polievka je naviac omnoho hodnotnejšia, pretože neprešla tepelnou úpravou. Ak si ju pripravíte napr. večer, môžete jej chuť oceniť už na druhý deň v práci. 

Polievka zo sladkej kukurice a mandľového mlieka

Ak neviete odolať chuti sladkej kukurice, toto ročné obdobie jej ponúka naozaj dostatok. Polievka je v kombinácii s čerstvou zeleninou a mandľovým mliekom doslova rajom pre naše chuťové poháriky. 

Tekvicová polievka so sladkými zemiakmi

Tekvicová polievka je v porovnaní s tekvicovou omáčkou určite menej populárna. Aby sme ju pre vás urobili atraktívnejšou, doplnili sme ju o zopár chutných ingrediencií, ktoré vám spríjemnia jej prípravu a ulahodia chuťovým pohárikom.

Polievka z pomarančov a kešu

Dáme ruku do ohňa, že takúto polievku si často nevaríte. Samozrejme nie je iba z pomarančov a kešu. Správne by sa asi mala volať ázijská mrkvová polievka. Ale veď vyskúšajte a napíšte vám ako chutila.

Hrášková polievka s bazalkou

Hrášková polievka s mrkvou a bazalkou je vynikajúcou voľbou v čase, keď máme k dispozícii dostatok čerstvého hrášku. Kombinácia hrášku, mrkvy a bazalky vytvorí naozaj zaujímavú chuť. 

Brokolicová polievka s krutónmi

Brokolicová polievka je veľmi jednoduchá na prípravu, a najmä veľmi výživná pre dospelých aj deti. Kombinácia brokolice, mrkvy a kurkumy jej dodáva jedinečnú chuť, ktorú si určite rýchlo zamilujete.  

Studená "raw" mrkvová polievka

Viac živín, fytochemikálií či kvalitných tukov v jedinej polievke? Taká je “raw” mrkvová polievka, ktorá neprechádza tepelnou úpravou a je teda vhodná  na horúce letné dni.

Pikantný vegetariánsky boršč

Boršč je nielen svetoznáme, ale aj veľmi chutné jedlo. Dnes vám ponúkame recept na vegetariánsky boršč, do ktorého sme pridali aj trochu čili papričiek. 

Mrkvovo-kôprová polievka

Mrkvovo – kôprová polievka je zaiste netradičným druhom polievky, a pre mnohých z vás môže pôsobiť nie moc atraktívne. Kombinácia mrkvy a kôpru je však naozaj vynikajúca, a preto vám odporúčame, aby ste ju vyskúšali. Sme si istí, že svoj názor zmeníte.

Gazpacho s baby krevetami

Gazpacho s baby krevetami je polievka, ktorá sa nevarí. Týmto receptom teda potešíme nielen milovníkov surovej zeleniny ale aj tých, ktorí si chcú pripraviť výdatné jedlo bez varenia. 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu