Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Najnovšie články

Kuchyňa je srdcom domova. Dejiskom všetkých dôležitých okamihov. Zároveň je to priestor, ktorý veľmi úzko súvisí so zdravým vývojom dieťaťa. Ako vyberať tie správne potraviny, ako motivovať dieťa k pohybu a ako si vybrať z toho množstva informácií?


Odpovede na tieto otázky spracúvame prevažne na základe odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie, Úradu verejného zdravotníctva, Americkej asociácie pediatrov a noriem pre stravovanie detí v predškolských zariadeniach.

Ako vybrať správnu obuv pre dieťa? Na tieto 3 veci nesmiete zabudnúť!

To, že niektoré detské topánky sú lepšie ako iné, nemusíte zistiť až pri treťom potomkovi. Výber topánok môže byť dokonalý hneď od začiatku, pokiaľ zvládnete tieto 3 jednoduché inštrukcie.
 

Rýchlokurz prežitia „ Cestujeme s deťmi “

Predpokladáme, že ste rodičia veľmi malých detí. Takých do 7 rokov.
Predpokladáme, že akákoľvek dlhodobá spoločná aktivita vás stojí nemalé úsilie.
A predpokladáme, že by ste napriek tomu radi vyrazili na dlhší výlet.

 

5 zaručených stratégií ako motivovať dieťa k fyzickej aktivite

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, aby deti vo veku 5 až 17 rokov vykonávali najmenej 60 minút miernej až ťažkej fyzickej aktivity denne. 

Vaše dieťa nechce športovať ? Nájdite mu fyzickú aktivitu, ktorá ho bude baviť!

Neexistuje nič rozkošnejšie ako banda malých škôlkarov hrajúcich sa na ihrisku futbal. Ale je to naozaj ideálna športová aktivita pre vaše dieťa? Zdá sa, že nie.

Ako správne motivovať prieberčivé dieťa?

Stravovacie návyky detí sú častou témou na rozhovor. Ovplyvňuje to najmä fakt, že drvivá väčšina detí dokáže rodičov pri jedle riadne potrápiť. Raz jedia, inokedy nie. Niekedy zjedia všetko „aj s tanierom“ a na druhý deň to odrazu „neľúbia“.

Ako vyberať a nakupovať zdravé potraviny?

Osvojenie si zdravých stravovacích návykov v detskom veku sa považuje za jednu z najúčinnejších foriem prevencie chorôb. Základnou požiadavkou je výroba jedál a nápojov z čerstvých surovín s vysledovateľnosťou pôvodu.

Strava, ktorú konzumujeme, by mala byť pestrá a vyvážená.

Stravovať deti zdravo nie je vôbec náročné. Znamená to ponúknuť im široké portfólio potravín podľa výživových odporúčaní krajiny, v ktorej žijú.

Vznik detskej obezity a výpočet BMI

Nie je žiadnym tajomstvom, že s rastúcim množstvom moderných technológií rastie u detí riziko obezity. Nejde pritom len o estetický problém, práve naopak.

Varenie s deťmi

Vo väčšine domácností je kuchyňa miesto, kde to žije. Varenie s deťmi, a zdieľanie vašej kuchyne s nimi, podporuje ich záujem o jedlo. Je to tiež zábavný spôsob, ako podporiť zdravé stravovacie návyky a zdokonaliť ich kuchárske zručnosti.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu