Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Najnovšie články

Kuchyňa je srdcom domova. Dejiskom všetkých dôležitých okamihov. Zároveň je to priestor, ktorý veľmi úzko súvisí so zdravým vývojom dieťaťa. Ako vyberať tie správne potraviny, ako motivovať dieťa k pohybu a ako si vybrať z toho množstva informácií?


Odpovede na tieto otázky spracúvame prevažne na základe odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie, Úradu verejného zdravotníctva, Americkej asociácie pediatrov a noriem pre stravovanie detí v predškolských zariadeniach.

Rýchlokurz prežitia „ Cestujeme s deťmi “

Predpokladáme, že ste rodičia veľmi malých detí. Takých do 7 rokov.
Predpokladáme, že akákoľvek dlhodobá spoločná aktivita vás stojí nemalé úsilie.
A predpokladáme, že by ste napriek tomu radi vyrazili na dlhší výlet.

 

Ako správne motivovať prieberčivé dieťa?

Stravovacie návyky detí sú častou témou na rozhovor. Ovplyvňuje to najmä fakt, že drvivá väčšina detí dokáže rodičov pri jedle riadne potrápiť. Raz jedia, inokedy nie. Niekedy zjedia všetko „aj s tanierom“ a na druhý deň to odrazu „neľúbia“.

Ako vyberať a nakupovať zdravé potraviny?

Osvojenie si zdravých stravovacích návykov v detskom veku sa považuje za jednu z najúčinnejších foriem prevencie chorôb. Základnou požiadavkou je výroba jedál a nápojov z čerstvých surovín s vysledovateľnosťou pôvodu.

Strava, ktorú konzumujeme, by mala byť pestrá a vyvážená.

Stravovať deti zdravo nie je vôbec náročné. Znamená to ponúknuť im široké portfólio potravín podľa výživových odporúčaní krajiny, v ktorej žijú.

Varenie s deťmi

Vo väčšine domácností je kuchyňa miesto, kde to žije. Varenie s deťmi, a zdieľanie vašej kuchyne s nimi, podporuje ich záujem o jedlo. Je to tiež zábavný spôsob, ako podporiť zdravé stravovacie návyky a zdokonaliť ich kuchárske zručnosti.

Kuchyňa je srdcom rodiny

Každý deň sa rodina ocitá v kolotoči povinností – práca, škola, mimoškolské aktivity detí, domáce práce, domáce úlohy... Ubúda príležitostí na spoločné chvíle, chýba čas na rozhovor, či šanca užiť si v rodine spoločnosť toho druhého.

Vznik detskej obezity a výpočet BMI

Nie je žiadnym tajomstvom, že s rastúcim množstvom moderných technológií rastie u detí riziko obezity. Nejde pritom len o estetický problém, práve naopak.

5 krokov k bezpečnejším potravinám

Proces, pri ktorom sa jedlo dostane „z farmy na tanier“, sa v priebehu posledných desaťročí radikálne zmenil. Globalizácia so sebou priniesla nielen predĺženie potravinového reťazca, ale aj povinnosť zvýšenej kontroly potravín od výroby, cez dopravu, prípravu až po spotrebu.

Ako deti naučiť správnym stravovacím návykom

Deti v každom veku skúšajú pri jedle trpezlivosť svojich rodičov. Vo výbere potravín bývajú konzervatívnejšie ako dospelí, vadí im farba, množstvo aj chuť. Vypestovať u nich pozitívny vzťah k zdravým stravovacím návykom je nesporným benefitom do budúcnosti. Ako to jednoducho a efektívne dosiahnuť?

10 krokov k zdravej strave

Detská obezita je závažný zdravotný a psychosociálny problém. Rodičia takto postihnutých detí preto neraz siahajú po informáciách o rozličných diétach a zmenách stravovacích návykov.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu