Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Adrenalínové dobrodružstvá

Adrenalínové dobrodružstvá
Foto: Shutterstock

Láka vás adrenalín? Zoberte svoje deti na výlet do miest, kde si ho užije celá rodina! S ohľadom na vek – nielen detí ale i ten svoj – nájdite to pravé a poriadne sa odviažte. Vďaka primeranej dávke adrenalínu  si deti dvíhajú sebavedomie, pretože zdolávaním prekážok si dokazujú, že majú naviac. A mať zdravé sebavedomie je nesporným benefitom do budúcnosti!

Bobová dráha
Foto: Shutterstock

Bobová dráha je klasika , na ktorej sa zabavia nielen deti ale aj dospelí. Boby sú obvykle pre dve osoby, takže vám nič nebráni oddať sa tejto zábavke spoločne.

Naše tipy: 

Veľká Rača v Oščadnici,
Park Snow na Donovaloch
Tatrabob vo Vysokých Tatrách
Bobodráha na Kolibe v Bratislave a v Košiciach pri ZOO
Bobová dráha v Pavčinej Lehote

Motokáry, automotodrom, laser arény

Hrdé kráľovné, matky synov, vedia, aké je ťažké nájsť aktivitu, ktorú chlapi neohundrú. Ak rezervujete miesto na motokárach alebo v laserovej aréne, zaručene máte vyhraté. Môžete sa k nim pridať a skúsiť ich v závodoch poraziť, alebo sa potichúčky vytratiť na nákupy... ☺

Naše tipy: 

Motokáry v Hornom Hričove, v Liptovskom Mikuláši - Palúdzke
Laser aréna v Žiline a v Bratislave

 

Lanový park

V lanových parkoch sa obyčajne nachádzajú atrakcie pre rôzne vekové skupiny, takže si v nich iste nájdete niečo pre svoju ratolesť ale i pre seba. Túto aktivitu môžete spojiť aj s nenáročnou turistikou, vzhľadom k tomu, že adrenalínové parky sú zväčša umiestnené v objatí krásnej prírody.

Naše tipy: 

Lanové parky v Terchovej, Žiline, v Tajove, v Spišskej Novej Vsi
Tarzania - sieť lanových parkov 

Bungee trampolína
Foto: Shutterstock

Z vlastnej skúsenosti isto viete, že žiadne dieťa neprejde okolo trampolíny bez povšimnutia. Bungee trampolína má oproti tej klasickej výhodu v skákaní do skutočných výšok. O bezpečnosť vášho zlatíčka sa báť nemusíte, všetky deti sú starostlivo istené.

Naše tipy: 

Jasná, Nízke Tatry
Park Snow, Donovaly
FUN PARK, Žiarce

Horské kolobežky
Foto: Shutterstock

Zjazdové kolobežky a trojkolky sú obľúbenou zábavkou otcov a synov. Samozrejme, dievčatá nie sú výnimkou a rady sa pridajú. Zvyčajne je trať prispôsobená viacerým vekovým skupinám, alebo sa na kolobežke môžu zviesť dvaja naraz.  Milovníci turistiky si cestu na kopec môžu vyšľapať. Ak by sa deťom do toho nechcelo, strmhlavá jazda na kolobežke bude pre nich určite skvelou inšpiráciou.

Naše tipy: 

Horské kolobežky sa dajú zapožičať vo Vysokých Tatrách, v Žiarskej doline, v Oščadnici, na Malinô Brde, či na Kubínskej Holi

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu