Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Bezmäsité a múčne jedlá

Jablkové lievance

Ak máte radi palacinky, potrebujete sa zbaviť jabĺk alebo ste dostali chuť skúsiť niečo nové, tak určite začnite týmito lievancami. Sú rýchle, nenáročné na prípravu a chutia skvele!

Jablková "presnidávka"

Výživa, presnidávka, pyré... Akokoľvek to nazveme, stále ide o ten istý ovocný snack, ktorý nás sprevádza detstvom od nepamäti. Receptov na túto pochúťku existuje množstvo, ten náš sa však najviac podobá tej kupovanej variante.

Exotický šalát so špargľou a mangom

Neveríte vlastným očiam? Špargľa a mango? Je to tak, nepomýlili sme sa a tiež: nebojíme sa. Vieme, že vás táto kombinácia nesklame. Ideálne jedlo pre horúce dni: krátka príprava, žiadne varenie. Exotický šalát vhodný na obed či na večeru.

Mexické "rizoto" z Quinoy

Máte radi rizoto a radi by ste vyskúšali quinou? Genialita tohto receptu je v tom, že všetko dáte naraz na panvicu a počkáte cca 20 minút. Jedlo poskytne nielen kvalitné bielkoviny a vlákninu, ale aj plno antioxidantov, ktoré vás budú chrániť pred civilizačnými chorobami.

Zapekaný baklažán

Máte dome baklažán a neviete čo dobrého by ste si z neho pripravili? Skočte do obchodu, prikúpte ešte pár ďalších kúskov a pripravte sebe i celej svojej rodine zapekaný baklažán, na ktorý budete dlho spomínať.

Cestoviny s cuketou a konopným Gomasio

Máte radi rýchle a zároveň zaujímavé jedlá? Cestoviny s cuketou chuťovo zvýraznené veľmi hodnotnou soľou Gomasio s konopnými semienkami vás nielenže nesklamú, ale mnohostranne podporia vaše zdravie. 

Plnené avokádo so sladkou kukuricou

Opäť jeden rýchly recept! Namiesto mrazenej pizze či iných polotovarov si na obed doprajte plnené avokádo, ktorého príprava trvá ešte kratšie. Kvalitné tuky pohladia vaše cievy a neohrozia vašu štíhlu líniu.

Zeleninové fašírky z pšena

Prinášame zdravšiu alternatívu k obľúbeným mäsovým fašírkam pre vašu rodinu: zeleninové fašírky z pšena. Ak ste pšeno ešte nikdy nejedli, toto je celkom chutný spôsob ako si ho prvýkrát vyskúšať. 

Grilované cukety s bazalkou, mätou a medom

Máte doma cukety, čerstvé bylinky a med? V tom prípade vám nič nebráni pripraviť si grilované cukety. Tento recept je skvelou špecialitou, ktorú však dokáže pripraviť aj začínajúci kuchár.

Ryžová kaša s kokosom, jablkom a hroznom

Máte radi ochutenú mliečnu ryžu, a ešte radšej si ju kupujete v obchode? Vyskúšajte pre zmenu domácu variantu s obsahom čerstvého ovocia, strúhaného kokosu a nesladeného ovseného mlieka. Takto pripravená ryžová kaša je nielen chutná ale aj zdravá. 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu