Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Rozvoj detskej logiky a strategického myslenia

Logika, stratégia a plánovanie
Foto: Shutterstock

Aby z dieťaťa vyrástla osobnosť schopná riešiť rozmanité životné situácie, musí vedieť logicky uvažovať. Psychológovia uvádzajú, že rozvoj logického myslenia sa začína zhruba na úrovni štvrtého roku. Vzhľadom na tento útly vek sú hlavným pomocníkom pri trénovaní logiky práve hračky.

Ako deti naučiť merať, vážiť a poznávať hodiny

Vnímanie času je pre dieťa veľmi náročné. Pojmy ako „včera“, „dnes“, „zajtra“ či „nedávno“, sú pre neho také abstraktné, že ich používa skôr náhodne. Výborným pomocníkom pri trénovaní hmotnostných a časových pojmov je varenie a majstrovanie. Presne odvážené suroviny sa zmenia na cesto, ktoré musí určitý čas odpočívať a doska musí byť odrezaná presne, aby všetky rozmery dobre sedeli. Pokiaľ ste už tieto disciplíny absolvovali, môžete skúsiť rôzne výučbové hračky.

Naše tipy

Dráhy a labyrinty precvičia mozgové závity detí
Dráhy a labyrinty
Foto: Shutterstock

Postaviť dráhu alebo nájsť cestu z labyrintu je skutočný oriešok pre trénovanie logiky a stratégie. Hračky tohto typu sú skvelé najmä pre svoju variabilitu, vďaka ktorej sa deťom hneď nezunujú. Mnohokrát poskytujú príležitosť pre viacerých hráčov, čo vedie k rozvoju tímového ducha.

Naše tipy

Logické a spoločenské hry - cibria um celej rodine
Logické a spoločenské hry
Foto: Shutterstock

Spoločenské hry predstavujú jeden zo spôsobov, ako tráviť čas s rodinou a zároveň sa niečo nové naučiť. Sú zamerané na rôzne vekové kategórie a tým umožňujú podporiť logické myslenie u detí už od 3 rokov.

Naše tipy

Svet okolo nás - odpovede na všetky detské otázky
Svet okolo nás

Aj vaše dieťa trápia otázky o počasí, o vesmíre, alebo prečo je zem guľatá? Aj jemu sa občas stáva, že si v zime oblečie tenký svetrík a v lete by chcel pletenú čiapku? Zadovážte si hračky, ktoré mu objasnia základné zákonitosti prírody a sveta okolo nás.

Naše tipy

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu