Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Dekoratívne

k sa k vášmu tvoreniu chcú pridať aj dievčatá, určite sa im bude páčiť tento rozkošný netopierik.

Vytvoriť si domček z papiera má hneď niekoľko výhod. Deti sa príjemne zabavia, zdokonalia sa v strihaní, zopakujú si geometrické tvary a vám ostane na pamiatku veľmi milá dekorácia. 
Popustite uzdu fantázii a prispôsobte maketu tvaru vášho domu, prípadne si vytvorte vlastný dizajn. 

Chameleón

Maľovanie vodovými alebo temperovými farbami je našou každodennou populudňajšou aktivitou. Je vhodné aj pre najmenšie deti, ktoré síce nebudú maľovať kvôli konkrétnemu výsledku ale kvôli radosti, že aj oni môžu robiť, to čo starší súrodenec.

 

Ninja z toaletnej rolky

Rolky z toaletného papiera sú vďačným objektom na tvorenie. Ninjovia sú jedným z najjednoduchších výtvorov a preto túto aktivitu môžu skúšať aj najmenší škôlkari.

Jednoduché umenie pre deti

Inšpiráciu na vytvorenie tohto diela som čerpala z internetu a hoci to nedopadlo úplne ako v návode, deti sa pri tom výborne zabavili a naučili novú techniku maľby:)

Voskovkové ozdoby

V každej domácnosti s malými deťmi sa hromadia nepoužívané voskovky. Niektoré sú vypísané až po konček, niektoré sa polámali. Našťastie, zvyšky voskoviek sa ešte dajú využiť. Na Veľkú noc ich roztápame a zdobíme nimi kraslice.

Slané cesto

Vyrobte si túto jednoduchú modelovaciu hmotu. Raz za rok do nej otlačte nôžku vášho dieťaťa a môžete tak vytvoriť jedinečný dekoračný chodník. Je to výborný nápad ako zvečniť spomienky.

Organizér na šperky

Tento nádherný organizér mi skutočne zjednodušil život. Náušnice som vždy držala v krabičke na pracovnom stole. Až kým náš malý syn neprišiel do veku, keď všetko potreboval vidieť, chytiť a zlikvidovať.

Nástenka

Rozvíjanie tvorivosti u detí v predškolskom veku je mimoriadne dôležité. Jemná motorika, ktorá úzko súvisí s nácvikom písania, je ovplyvňovaná najmä výtvarnou kreativitou. Mnoho detí však táto oblasť nezaujíma a len s ťažkosťami vydržia sedieť nad výkresom.

Darčeková taška

Aj vám sa občas stáva, že sa ponáhľate na oslavu a v poslednej chvíli nemáte do čoho zabaliť darček? Podľa tohto návodu môžete za pár minút vyrobiť taštičku ako z obchodu. Kúsok farebného alebo ozdobného papiera sa predsa doma nájde vždy.

Darčeková krabička

Akýkoľvek drobný darček bude vyzerať oveľa luxusnejšie, ak ho zabalíte do pekného obalu. Do tejto  praktickej darčekovej krabičky môžete vložiť malé cukrovinky, šperky alebo spomienkový predmet. 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu