Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Do nečasu

Do nečasu
Foto: Shutterstock

Poznáte ten pocit, keď po celotýždňovej lopote potrebujete niekam vypadnúť a práve vtedy začne pršať? Napriek tomu sa túžite s deckami niekam vybrať, niečo zažiť, trochu si oddýchnuť. Ale kam? A čo tam budete robiť?  Existuje viacero možností...

Indoorové ihriská a detské herne
Indoorové ihriská a detské herne

Interiérové ihriská a detské herne sú momentálnym trendom v oblasti odkladania detí pre prípad nečasu. Ruku na srdce – kto aspoň raz netúžil odložiť svoje dieťatko do detského kútika v nákupnom centre a v pokoji si nakúpiť alebo vybaviť zameškané...? Myslím, že nie je dôvod na výčitky svedomia. Deti sú v detských kútikoch zväčša veľmi spokojné. Nájdu tam hračky, ktoré doma nemajú a dosýtosti sa vyšmýkajú na šmýkačkách alebo zaskáču na trampolíne.
Existujú aj miesta, kde si dietko nemôžete odložiť. Práve naopak, očakáva sa od vás, že sa mu budete aktívne venovať a spoločne sa niečomu priučíte – tieto miesta sa nazývajú tvorivé dielne. Bývajú často tematicky zamerané, takže vyrábate napríklad vianočné ozdoby alebo veľkonočné vajíčka. Mnohokrát sú vedené skúseným lektorom alebo bábkohercom, ktorý deťom predvedie nejakú scénku alebo zahrá rozprávku a ďalej sa tvorivá časť uberá týmto smerom. 

Naše tipy: 

Indoorové ihrisko Kongo Žilina,HoplaLand v Košiciach, FunVille Hozelec a iné
Kultúrny uzol Stanica Zariečie,
Malý a Velký svět techniky v oblasti Dolní Vítkovice v Ostrave - ČR

Aquaparky a termálne kúpaliská

Deti milujú vodu a kedykoľvek im túto aktivitu navrhnete, určite budú za. Na Slovensku je mnoho krásnych aquaparkov a termálnych kúpalísk – stačí si len vybrať. Podľa veku svojich detí si na ich webstránkach alebo na základe odporúčaní môžete zistiť, čo okrem plaveckého bazéna v jednotlivých strediskách nájdete. Niektoré ponúkajú tobogány, detské bazéniky so šmýkačkami, prípadne aj detský kútik či reštauráciu. V niektorých nájdete termálnu vodu s tryskami a oddychovými zónami. A niektoré ponúkajú úplne všetko☺

Naše tipy: 

Dolný Kubín, Poprad, Senec, Turčianske Teplice, Rajecké Teplice...

Motokáry, automotodrom, laserové arény

Hrdé kráľovné, matky synov, vedia, aké je ťažké nájsť aktivitu, ktorú chlapi neohundrú. Ak rezervujete miesto na motokárach alebo v laserovej aréne, zaručene máte vyhraté. Môžete sa k nim pridať a skúsiť ich v závodoch poraziť, alebo sa potichúčky vytratiť na nákupy... ☺

Naše tipy: 

Motokáry v Hornom Hričove, v Liptovskom Mikuláši - Palúdzke
Laser aréna v Žiline a v Bratislave

Múzeá, hrady, zámky, galérie, výstaviská
Dolní oblast Vítkovice

Vyraziť za poznaním je ideálna voľba, keď chcete zažiť niečo, čo vás všetkých obohatí a zabaví. Samozrejme, vybrať sa s deťmi na výstavu diel M. Benku asi nebude to pravé orechové, ale taký výlet do Múzea dopravy určite zabaví celú rodinu. 

Naše tipy: 

Bojnice, Oravský Hrad, Budatínsky zámok,
Výstaviská Incheba v Bratislave alebo Agrokomplex v Nitre
STM – Múzeum dopravy, Bratislava,
Múzeum dopravy, Rajecké Teplice,
Výstaviště Černá louka a Dolní oblast Vítkovice - Ostrava, ČR

Divadlá a detské predstavenia

So skupinami, ktoré spievajú o deťoch a pre deti, sa v poslednom období roztrhlo vrece. Okrem týchto skupín poznáme aj množstvo malých divadiel, ktoré tvoria programy pre deti. Vezmite svoje deti na predstavenie, určite si ho užijete s nimi. 

Naše tipy: 

Programy bábkových a činoherných divadiel a termíny detských spievaných predstavení a koncertov nájdete na weboch jednotlivých inštitúcií a interpretov.

Bowling a kolky
Foto: Shutterstock

Keď vaše deti objavia minibowling, nebudú chcieť nič iné. Z vlastnej skúsenosti môžem tvrdiť, že sa dá hrať s deťmi každého veku a všetky sa z toho nesmierne tešia. Je to zábava pre celú rodinu a dá sa kombinovať s výletom na bicykli alebo chutným nedeľným obedom v reštaurácii.

Naše tipy: 

Minibowling – Terchová, Radoľa
Klasický bowling alebo kolky sa dajú zahrať takmer v každom meste, dokonca aj v niektorých obciach.

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu