Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Praktické

Narodeninový podarúnok pre škôlkarov

Každý škôlkar v deň svojich narodenín prinesie do škôlky nejakú maškrtu, aby pohostil svojich spolužiakov a pani učiteľky. Ak máte chuť vymeniť prvoplánové cukríky za niečo výnimočnejšie, vrhnite sa spolu s oslávencom na výrobu perníčkov.

Pukancový baránok

Pukance sú neoodeliteľnou súčasťou našej špajze, nielen na jedenie, ale i na tvorenie :))) Sú dobré na snehové vločky, pučiace kvety na jarných stromoch. Ale ani taký pukancový baranček nie je zlý...

Krokodíl z toaletných roliek

U nás sú rolky z toaletného papiera či kuchynských utierok vďačným nástrojom na tvorenie. Nápadov na ich využitie je neúrekom, ale u nás sa to všetko začalo týmto krokodílom.

 

 

 

Voskovkové ozdoby

V každej domácnosti s malými deťmi sa hromadia nepoužívané voskovky. Niektoré sú vypísané až po konček, niektoré sa polámali. Našťastie, zvyšky voskoviek sa ešte dajú využiť. Na Veľkú noc ich roztápame a zdobíme nimi kraslice.

Slané cesto

Vyrobte si túto jednoduchú modelovaciu hmotu. Raz za rok do nej otlačte nôžku vášho dieťaťa a môžete tak vytvoriť jedinečný dekoračný chodník. Je to výborný nápad ako zvečniť spomienky.

Kartónová postieľka pre bábiku

Vyrobiť si praktickú kartónovú postieľku má niekoľko výhod. Ak sa vám do malej izbičky veľké hračky nezmestia, túto posteľ si môžete vyrobiť presne takú veľkú, ako potrebujete. Pri výrobe môžu pomôcť aj deti a navrhnúť postieľke vlastný dizajn.

Organizér na šperky

Tento nádherný organizér mi skutočne zjednodušil život. Náušnice som vždy držala v krabičke na pracovnom stole. Až kým náš malý syn neprišiel do veku, keď všetko potreboval vidieť, chytiť a zlikvidovať.

Nástenka

Rozvíjanie tvorivosti u detí v predškolskom veku je mimoriadne dôležité. Jemná motorika, ktorá úzko súvisí s nácvikom písania, je ovplyvňovaná najmä výtvarnou kreativitou. Mnoho detí však táto oblasť nezaujíma a len s ťažkosťami vydržia sedieť nad výkresom.

Domáci sendvič

Pripraviť domáci sendvič nie je vôbec ťažké. Zvládne to aj dieťa ☺. Takže uviažte ratolestiam zásterky a hor sa do toho.

Darčeková taška

Aj vám sa občas stáva, že sa ponáhľate na oslavu a v poslednej chvíli nemáte do čoho zabaliť darček? Podľa tohto návodu môžete za pár minút vyrobiť taštičku ako z obchodu. Kúsok farebného alebo ozdobného papiera sa predsa doma nájde vždy.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu