Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK
Rady, tipy a návody ako efektívne zvládnuť výchovu dieťaťa v predškolskom veku.
Najnovšie články
Tvorivé hry a aktivity hrajú centrálnu úlohu v úspešnom rozvoji a učení detí. Ich neustále sa vyvíjajúca predstavivosť podporuje kreativitu, pomáha deťom vyjadriť svoje pocity a zlepšovať komunikačné zručnosti. Pomáha tiež rozvíjať koordináciu a motoriku a dáva šancu nájsť riešenie problému.
Predpokladáme, že ste rodičia veľmi malých detí. Takých do 7 rokov.
Predpokladáme, že akákoľvek dlhodobá spoločná aktivita vás stojí nemalé úsilie.
A predpokladáme, že by ste napriek tomu radi vyrazili na dlhší výlet.
Kto sa hrá, ten nehnevá. Snom každého rodiča je spokojné a usmiate dieťa zaujaté hrou. Zväčša stačí vyjsť na ihrisko pred dom, ale čo ak vonku prší, trápi vás choroba, alebo sa chcete nerušene porozprávať s návštevou?
Tvorivé hry a aktivity hrajú centrálnu úlohu v úspešnom rozvoji a učení detí. Najmä batoľatá a predškoláci sú typickí expresívnym vyjadrovaním svojich nápadov a objavovaním sveta cez piesne, materiály, jazyk, pohyb, či dramatizáciu.
Tvorivosť je schopnosť, ktorá umožňuje človeku prichádzať k novým nápadom, hľadať lepšie riešenia, vyjadriť iné umelecké formy, vymyslieť nové teórie a výrobky. Vo všeobecnosti je kreativita cenená najmä z dôvodu, že vedie k vytváraniu nového a užitočného.
Vo väčšine domácností je kuchyňa miesto, kde to žije. Varenie s deťmi, a zdieľanie vašej kuchyne s nimi, podporuje ich záujem o jedlo. Je to tiež zábavný spôsob, ako podporiť zdravé stravovacie návyky a zdokonaliť ich kuchárske zručnosti.
Aj keď veľa druhov detskej obuvi dnes používa suchý zips, viazanie šnúrok je zručnosť, ktorá by nemala ostať cudzia žiadnemu dieťaťu. Dospelý človek zaväzovanie topánok vôbec nerieši - jednoducho si ich zaviaže a ide. Pre deti je to však veľká záhada. Výzva. Ďalší míľnik.
Každý pohyb, ktorý urobíme, je výsledok činnosti našich svalov. Svaly jemnej a hrubej motoriky nám umožňujú siahať na predmety, dotýkať sa ich, narábať s nimi a koordinovať ruky so zrakovým vnemom.
Deti si v predstavách vytvárajú svoj vlastný svet, ktorý im pomáha chápať ten skutočný. Úlohou rodičov je podporovať ich fantáziu a poskytovať im dostatok kvalitných podnetov.
Ako vlastne vyzerá dobrý otec? Je to ten, ktorý kŕmi svoje dieťa z umelého prsníka alebo ten, ktorý do večera otročí v práci, aby jeho potomkovi nič nechýbalo? Ktorého majú deti radšej, ktorého si viac vážia, a čo si z otcovskej lásky ponesú v spomienkach na detstvo?