Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Ako cvičiť pamäť, počty a čísla u detí v predškolskom veku

Pamäť, počty a čísla
Foto: Shutterstock

Rozvíjanie matematických predstáv u detí predškolského veku vytvára ich pozitívny postoj k matematike. S týmto pozitívnym postojom sa ľahšie modelujú zručnosti ako presnosť, pozornosť, schopnosť systematicky pracovať a rozvoj tvorivého a logického myslenia. Z tohto hľadiska je tréning pamäte a matematických predstáv nesmierne dôležitý. 

Pexeso a hracie karty

Pexeso patrí medzi najobľúbenejšie a najtradičnejšie hry na rozvoj pamäti a koncentrácie. Existujú mnohé jeho obdoby a úrovne obtiažnosti. Týmto spôsobom môžu trénovať pamäť aj deti vo veľmi útlom veku. V prípade, že ste si pexesovým obdobím už prešli, môžete vyskúšať rôzne hracie karty, ako napríklad Čierny Peter, kvarteto, Uno a podobne.

Naše tipy

Spoločenské hry

Spoločenské hry predstavujú jeden zo spôsobov, ako tráviť čas s rodinou a zároveň sa niečo nové naučiť. Sú zamerané na rôzne vekové kategórie a tým umožňujú podporiť logické a matematické  myslenie u detí už od 3 rokov.

Naše tipy

Číslice a počítadlá

Počítadlá už dávno nevyzerajú ako za našich detských čias, i keď s trochou snahy sa stále dajú kúpiť. Dnes je úroveň počítadiel oveľa sofistikovanejšia. Sú zábavnejšie, multifunkčnejšie a učenie je s nimi jednoduchšie.

Naše tipy

Elektronické hračky

Dať dieťaťu do rúk tablet alebo notebook dnes nie je nič výnimočné.  Existuje množstvo výchovno-vzdelávacích aplikácií, ktoré dokážu veľa naučiť. Ak sa však svojej drahej elektroniky neradi vzdávate, môžete deťom zabezpečiť ich vlastnú. 

Naše tipy

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu