Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Ku vode

Ku vode
Foto: Shutterstock

V horúcich letných mesiacoch je každému najlepšie pri vode. Dnes to však dávno nie je ako kedysi – keď sa všetci chodili kúpať k brehu najbližšieho potoka. Dokonca ani tropické počasie nie je podmienkou. Keď máte chuť skočiť do sčerených vĺn, stačí si vybrať kedy a kde.

Aquaparky, termálne kúpaliská a jazerá

Prakticky v každom kúte Slovenska sa nachádzajú aquaparky a thermalparky, ktoré spĺňajú všetky kritéria na dokonalú dovolenku a wellness. Množstvom vodných atrakcií lákajú nielen deti ale aj dospelých. Takmer v každom z nich nájdeme adrenalín v podobe tobogánov, šmykľaviek a iných zábavných atrakcií, vrátane bohatej ponuky perfektne vybavených relaxačných a stravovacích zariadení. 

Naše tipy: 

AquaCity Poprad, Tatralandia, GinoParadise Bešeňová, Aquapark Thermal Oravice, Thermal park Dunajská Streda a i.

Vyhliadkové plavby
Foto: Shutterstock

Pre tých, ktorým sa kúpať nechce, ale majú chuť na iný druh vodnej zábavy, môžu si ju užiť z paluby vyhliadkovej lode. Túto možnosť ponúkajú plavebné spoločnosti na Dunaji, na Oravskej priehrade, na Liptovskej Mare ale i v iných častiach Slovenska. Niektoré lode majú kryté otvorené paluby, ktoré umožňujú nádherný výhľad, iné slúžia na prepravu návštevníkov zaujímavých turistických destinácií, akou je napríklad Slanický Ostrov umenia uprostred Oravskej priehrady, či Baťov kanál na slovensko –českom pohraničí. 

Naše tipy: 

Oravská priehrada, Liptovská Mara, Bratislava – Čunovo, Baťov kanál – prístav Skalica

Vodné diela, priehrady a nádrže
Foto: Shutterstock

Vodné diela, priehrady a nádrže zväčša nie sú prístupné na verejné kúpanie, ponúkajú však iné možnosti. Väčšina z nich je obklopená malebnými cyklistickými trasami, alebo nenáročnými turistickými chodníkmi. Sú to tiež obľúbené zastávky zahraničných turistov, ktorí sa kochajú nádhernou okolitou prírodou a v mnohých prípadoch si doprajú aj gastronomický alebo kultúrny zážitok. 

Naše tipy: 

Danubiana v Čunove, Gabčíkovo, Vodné dielo ZA, Oravská priehrada, jazero Počúvadlo, vodná nádrž Duchonka

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu