Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Pohybové hry a aktivity

Učiteľ Jan Amos Komenský raz povedal: „Neprestajne behať a vždy niečo robiť je istým dôkazom zdravého tela a čerstvej mysle. Nech sa preto dieťa o hocičo pokúsi, neslobodno mu v tom brániť, ale skôr ho treba podporovať, aby to, čo robí, robilo rozumne.“ 

Pohybové hry a aktivity neprinášajú do života dieťaťa len radosť z hry ale i schopnosť tímovej spolupráce, trpezlivosti a empatie. Navyše sú nesmierne dôležité pre jeho zdravý telesný i duševný vývin. 

Skákanie gumy

Každý z nás si pamätá nekonečné hodiny strávené skákaním gumy. Skákali sme všade – pred domom, v škole, doma v obývačke... Ak sme nemohli ísť von, vystačili sme si s gumou natiahnutou na nohách stoličky.

Petang

Ak by ste si dnes radi zahrali nejakú fyzicky nenáročnú hru, ktorá zároveň čo-to priučí vaše deti, skúste petang. Strávite príjemné chvíle na slnku a deti budú nenápadne trénovať koncentráciu, trpezlivosť a taktiku.

Slepá baba

Hru na slepú babu pozná zrejme každý. Deti schovávačky milujú a toto je jedna z mnohých foriem. Možno jedna z najzábavnejších.

 

 

Geocaching

„Geokešing“ je aktivita na rozhraní medzi športom a turistikou. Jeho základnou myšlienkou je ukryť drobný poklad, tzv.

Guličky

Hru v guľky hrajú ľudia už celé generácie – päťroční chlapci rovnako ako ich starý otcovia.  Hlavným športovým výkonom sú pri tom drepy. Nemenej dôležitá je koncentrácia, trpezlivosť a obratnosť.

Zima – Teplo

Zima – teplo je nenáročná obdoba detskej schovávačky, ktorú môže hrať minimálny počet hráčov. Deti si zároveň precvičia orientáciu v priestore a trpezlivosť.

Škôlka alebo „skákanie panáka“

Skákanie panáka je veľmi obľúbené u detí na celom svete. Existujú dokonca skákacie puzzle a koberce s týmto motívom. 

Stop, zem!

Hra „Stop zem! “ je typická sídlisková „prachárová“ hra, niekedy nazývaná aj „Nohy“. Úprimne, je trochu nebezpečná, takže je vhodná skôr pre staršie a obratnejšie deti.

Podliezanie prekážky

Podliezanie prekážok patrí k základným cvičeniam na rozvoj hrubej motoriky. Existuje mnoho podôb tejto aktivity, pričom fantázii sa medze nekladú.

„Na schovky“

Schovávačka je populárna detská hra, ktorá sa najlepšie hrá v lese alebo vo veľkých areáloch plných rozličných vecí, v ktorých sa dá schovať (alebo za ktoré sa dá schovať) . Vhodnou lokalitou môže byť aj väčší dom.

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu