Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Výtvory a nápady

Tvorivým môže byť každý z nás, kto využíva byť len jednoduché nápady k zjednodušeniu alebo spestreniu svojho každodenného života. Prostredníctvom kreativity, schopnosti nám vlastnej, si vytvárame realitu, v ktorej žijeme a podmienky pre obohatenie nášho života. Vďaka tomu nie je svet jednofarebný, ale pestrý. 

k sa k vášmu tvoreniu chcú pridať aj dievčatá, určite sa im bude páčiť tento rozkošný netopierik.

Vytvoriť si domček z papiera má hneď niekoľko výhod. Deti sa príjemne zabavia, zdokonalia sa v strihaní, zopakujú si geometrické tvary a vám ostane na pamiatku veľmi milá dekorácia. 
Popustite uzdu fantázii a prispôsobte maketu tvaru vášho domu, prípadne si vytvorte vlastný dizajn. 

Narodeninový podarúnok pre škôlkarov

Každý škôlkar v deň svojich narodenín prinesie do škôlky nejakú maškrtu, aby pohostil svojich spolužiakov a pani učiteľky. Ak máte chuť vymeniť prvoplánové cukríky za niečo výnimočnejšie, vrhnite sa spolu s oslávencom na výrobu perníčkov.

Pukancový baránok

Pukance sú neoodeliteľnou súčasťou našej špajze, nielen na jedenie, ale i na tvorenie :))) Sú dobré na snehové vločky, pučiace kvety na jarných stromoch. Ale ani taký pukancový baranček nie je zlý...

Krokodíl z toaletných roliek

U nás sú rolky z toaletného papiera či kuchynských utierok vďačným nástrojom na tvorenie. Nápadov na ich využitie je neúrekom, ale u nás sa to všetko začalo týmto krokodílom.

 

 

 

Chameleón

Maľovanie vodovými alebo temperovými farbami je našou každodennou populudňajšou aktivitou. Je vhodné aj pre najmenšie deti, ktoré síce nebudú maľovať kvôli konkrétnemu výsledku ale kvôli radosti, že aj oni môžu robiť, to čo starší súrodenec.

 

 ninja z toaletnej rolky

Rolky z toaletného papiera sú vďačným objektom na tvorenie. Ninjovia sú jedným z najjednoduchších výtvorov a preto túto aktivitu môžu skúšať aj najmenší škôlkari.

Jednoduché umenie pre deti

Inšpiráciu na vytvorenie tohto diela som čerpala z internetu a hoci to nedopadlo úplne ako v návode, deti sa pri tom výborne zabavili a naučili novú techniku maľby:)

Kde žijem?

Tento vzdelávací projekt si ľahko pripravíte doma a jednoduchým spôsobom pomôžete svojím deťom pochopiť stupňujúce sa horizonty ich životného priestoru.

Voskovkové ozdoby

V každej domácnosti s malými deťmi sa hromadia nepoužívané voskovky. Niektoré sú vypísané až po konček, niektoré sa polámali. Našťastie, zvyšky voskoviek sa ešte dajú využiť. Na Veľkú noc ich roztápame a zdobíme nimi kraslice.

Kartónová postieľka pre bábiku

Vyrobiť si praktickú kartónovú postieľku má niekoľko výhod. Ak sa vám do malej izbičky veľké hračky nezmestia, túto posteľ si môžete vyrobiť presne takú veľkú, ako potrebujete. Pri výrobe môžu pomôcť aj deti a navrhnúť postieľke vlastný dizajn.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu