Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Výtvory a nápady

Tvorivým môže byť každý z nás, kto využíva byť len jednoduché nápady k zjednodušeniu alebo spestreniu svojho každodenného života. Prostredníctvom kreativity, schopnosti nám vlastnej, si vytvárame realitu, v ktorej žijeme a podmienky pre obohatenie nášho života. Vďaka tomu nie je svet jednofarebný, ale pestrý. 

Jednoduché umenie pre deti

Inšpiráciu na vytvorenie tohto diela som čerpala z internetu a hoci to nedopadlo úplne ako v návode, deti sa pri tom výborne zabavili a naučili novú techniku maľby:)

Kde žijem?

Tento vzdelávací projekt si ľahko pripravíte doma a jednoduchým spôsobom pomôžete svojím deťom pochopiť stupňujúce sa horizonty ich životného priestoru.

Voskovkové ozdoby

V každej domácnosti s malými deťmi sa hromadia nepoužívané voskovky. Niektoré sú vypísané až po konček, niektoré sa polámali. Našťastie, zvyšky voskoviek sa ešte dajú využiť. Na Veľkú noc ich roztápame a zdobíme nimi kraslice.

Slané cesto

Vyrobte si túto jednoduchú modelovaciu hmotu. Raz za rok do nej otlačte nôžku vášho dieťaťa a môžete tak vytvoriť jedinečný dekoračný chodník. Je to výborný nápad ako zvečniť spomienky.

Kartónová postieľka pre bábiku

Vyrobiť si praktickú kartónovú postieľku má niekoľko výhod. Ak sa vám do malej izbičky veľké hračky nezmestia, túto posteľ si môžete vyrobiť presne takú veľkú, ako potrebujete. Pri výrobe môžu pomôcť aj deti a navrhnúť postieľke vlastný dizajn.

Organizér na šperky

Tento nádherný organizér mi skutočne zjednodušil život. Náušnice som vždy držala v krabičke na pracovnom stole. Až kým náš malý syn neprišiel do veku, keď všetko potreboval vidieť, chytiť a zlikvidovať.

Nástenka

Rozvíjanie tvorivosti u detí v predškolskom veku je mimoriadne dôležité. Jemná motorika, ktorá úzko súvisí s nácvikom písania, je ovplyvňovaná najmä výtvarnou kreativitou. Mnoho detí však táto oblasť nezaujíma a len s ťažkosťami vydržia sedieť nad výkresom.

Domáci sendvič

Pripraviť domáci sendvič nie je vôbec ťažké. Zvládne to aj dieťa ☺. Takže uviažte ratolestiam zásterky a hor sa do toho.

Darčeková taška

Aj vám sa občas stáva, že sa ponáhľate na oslavu a v poslednej chvíli nemáte do čoho zabaliť darček? Podľa tohto návodu môžete za pár minút vyrobiť taštičku ako z obchodu. Kúsok farebného alebo ozdobného papiera sa predsa doma nájde vždy.

Darčeková krabička

Akýkoľvek drobný darček bude vyzerať oveľa luxusnejšie, ak ho zabalíte do pekného obalu. Do tejto  praktickej darčekovej krabičky môžete vložiť malé cukrovinky, šperky alebo spomienkový predmet. 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu