Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK
Rady, tipy a návody ako efektívne zvládnuť výchovu dieťaťa v predškolskom veku.
Najnovšie články
Tablety, notebooky a smartfóny tvoria neoddeliteľnú súčasť života dnešných detí. Ruka v ruke s týmto faktom sa neustále vynárajú aj nové a nové poznatky o tom, či je to zdravé a či nie. Vo všeobecnosti možno povedať, že "v malom množstve všetko ako liek", len treba vedieť správne dávkovanie. V našich článkoch prinášame ucelený súbor informácií, ktoré vám vysvetlia ako na to.
Deti sú jednou z najatraktívnejších a najpočetnejších cieľových skupín mediálneho priemyslu. Zároveň sú najzraniteľnejšou a najohrozenejšou skupinou, pretože ešte nedokážu rozlišovať fiktívne od reálneho, pozitívne od negatívneho.
Deti prichádzajú do kontaktu s reklamou na každom kroku. Cez médiá, priateľov, ale aj v prostredí, v ktorom sa denne pohybujú. Tvoria najflexibilnejšiu cieľovú skupinu, ktorá najrýchlejšie mení svoje návyky.
S prudkým rozvojom nových a vyspelejších technológií rastie aj počet detí, ktoré svoj čas venujú high-tech vymoženostiam a najmä videohrám. Pojem videohra sa často skloňuje v súvislosti s negatívnymi dopadmi na zdravie a vývin človeka.
Moderné technológie sa v posledných rokoch stali nevyhnutnou súčasťou nášho života. Nájdeme ich takmer v každej domácnosti a tak nečudo, že lákajú aj naše deti. A to najmä počítače. My sme si na tieto vymoženosti zvykali postupne, ale naše deti s nimi vyrastajú.
Vývoj komunikačných technológií rastie nezadržateľným tempom. Okrem klasických stolových počítačov sme obklopení notebookmi, smartfónmi, tabletmi a inými multifunkčnými zariadeniami. Sú ľahko dostupné a v mnohých rodinách sa začínajú doslova hromadiť.
Digitalizácia a modernizácia spoločnosti zažíva v posledných piatich rokoch absolútny boom. Masívny rast týchto technológií vplýva čoraz viac najmä na deti. Uvedomujú si to nielen rodičia ale aj spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na vývoj detských softvérov.
V súčasnosti neexistuje jednotný klasifikačný systém, ktorý by vývojárov detských aplikácií nasmeroval k tvorbe obsahu hry podľa veku a rozumových schopností detí. Ak zadáme do internetového vyhľadávača výraz “vzdelávacie aplikácie pre deti“, zobrazí sa zhruba 100 miliónov výsledkov. Ako si z nich zmysluplne vybrať?