Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Najnovšie články

Čo všetko by mal vedieť a zvládnuť predškolák? V akej miere pustiť technológie do jeho života? Ako sa vysporiadať s obdobím vzdoru? Nasledujúce články vám dajú odpovede na všetky otázky.


Informácie a odporúčania sú čerpané prevažne z noriem a vyhlášok Ministerstva školstva, Metodicko - pedagogického centra, publikácií pre vzdelávanie detí v predškolskách zariadeniach a Americkej asociácie pediatrov.

Je otec iba babysitter alebo skutočný rodič ? Týchto 8 hravých typov na budovanie efektívneho otcovstva vám to prezradí.

Ako vlastne vyzerá dobrý otec? Je to ten, ktorý kŕmi svoje dieťa z umelého prsníka alebo ten, ktorý do večera otročí v práci, aby jeho potomkovi nič nechýbalo? Ktorého majú deti radšej, ktorého si viac vážia, a čo si z otcovskej lásky ponesú v spomienkach na detstvo?

V živdieťaťa ote každého nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch. Nech je to akokoľvek, mimoškolské aktivity pomáhajú deťom rásť, učia ich samostatnosti a dvíhajú im sebavedomie. Samozrejme len vtedy, ak sa venujú tomu, čo ich baví. Ako teda správne vybrať krúžok pre svoje dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Rýchlokurz prežitia „ Cestujeme s deťmi “

Predpokladáme, že ste rodičia veľmi malých detí. Takých do 7 rokov.
Predpokladáme, že akákoľvek dlhodobá spoločná aktivita vás stojí nemalé úsilie.
A predpokladáme, že by ste napriek tomu radi vyrazili na dlhší výlet.

 

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Význam a rozvoj kreativity v predškolskom veku

Tvorivosť je schopnosť, ktorá umožňuje človeku prichádzať k novým nápadom, hľadať lepšie riešenia, vyjadriť iné umelecké formy, vymyslieť nové teórie a výrobky. Vo všeobecnosti je kreativita cenená najmä z dôvodu, že vedie k vytváraniu nového a užitočného.

Indoorové aktivity pre deti

Kto sa hrá, ten nehnevá. Snom každého rodiča je spokojné a usmiate dieťa zaujaté hrou. Zväčša stačí vyjsť na ihrisko pred dom, ale čo ak vonku prší, trápi vás choroba, alebo sa chcete nerušene porozprávať s návštevou?

Kreativita zabezpečuje všestranný rozvoj detí

Tvorivé hry a aktivity hrajú centrálnu úlohu v úspešnom rozvoji a učení detí. Najmä batoľatá a predškoláci sú typickí expresívnym vyjadrovaním svojich nápadov a objavovaním sveta cez piesne, materiály, jazyk, pohyb, či dramatizáciu.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu