Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Recepty

Vybrať ten správny recept pre rodinu nie je jednoduché. Najmä, ak sa zmietate medzi zdravými a tradičnými alternatívami. Avšak, ako sa hovorí: "Pravda je niekde uprostred." Nech sa rozhodnete akokoľvek, treba myslieť na správne vyváženie surovín a najmä na ich čerstvosť. 

Najlepšia tatarská omáčka. Zo školskej jedálne!

Pred začiatkom letných prázdnin moja dcéra vyhlásila,že zo škôlky neodíde bez tohoto receptu. A tak sme sa vydali do jedálne. Výsledok akcie ma skutočne prekvapil! Je to tá najlepšia tatarka, akú som kedy jedla!

Skvelá štrúdľa bez kysnutia

Jednoduchý a rýchly recept na štrúdľové cesto bez kvasníc. Okrem jablkovej plnky môžeme vyskúšať aj iné obmeny - orechovú, makovú, či tvarohovú.

Karfiolová polievka

Krémová karfiolová polievka, ktorá výborne chutí a skutočne zasýti.

Avokádová nutella

Nutella je populárna detská neresť, ale pre svoj vysoký obsah cukru nie je veľmi obľúbená u rodičov. Skúste si pripraviť zdravšiu alternatívu.

Medovníky zo špaldovej múky

Medovníky sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Deti ich milujú a dokážu ich zjesť veľké množstvo. Skúste im ponúknuť zdravšiu alternatívu tejto pochúťky, určite sa budú oblizovať.

Hovädzie na hrášku a zemiakové chipsy

Pri tejto pochúťke si prídu na svoje najmä deti, ktoré veľmi nemusia "mäso so šťavou" a tiež deti, ktoré majú radi chrumkavé opekané zemiačky. Tento recept ponúka ľahkú a zdravú formu, ako nakŕmiť celú rodinu.

Bulgur s vajíčkom

Recepty s vajcom sú v našej rodine veľmi obľúbené. Medzi tie "zdravšie" patrí vajíčkový bulgur, ktorý jedávame len tak, prípadne so šalátom alebo s mäskom.

Uncle Ben´s

Sladkokyslá omáčka hotová za pár minút. Deti sa budú oblizovať.

Zemiakový koláč

Tento recept je z pohľadu ingrediencií skutočne variabilný a dá sa pripraviť ako rýchly snack ale aj ako hlavný chod. Základom sú zemiaky a syr, zvyšok je vecou chutí a fantázie.

Zeleninové polievky sú súčasťou každej rodinnej kuchárskej knihy. Mrkvovú s hráškom ste už skúšali? Je rýchla a naozaj chutná.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu