Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Recepty

Vybrať ten správny recept pre rodinu nie je jednoduché. Najmä, ak sa zmietate medzi zdravými a tradičnými alternatívami. Avšak, ako sa hovorí: "Pravda je niekde uprostred." Nech sa rozhodnete akokoľvek, treba myslieť na správne vyváženie surovín a najmä na ich čerstvosť. 

Ryžový puding s kompótom alebo tiež mliečna ryža. Recept, ktorý s vami môžu variť aj deti. Niečo nasypať, niečo priliať a niečo pomiešať. A je to hotovo!

Jablkové lievance

Ak máte radi palacinky, potrebujete sa zbaviť jabĺk alebo ste dostali chuť skúsiť niečo nové, tak určite začnite týmito lievancami. Sú rýchle, nenáročné na prípravu a chutia skvele!

Obrátený jablčník s makom

Obrátený jablkový koláč s makom patrí do série receptov, pri ktorých si každý povie:" Páni moji, to som sto rokov nejedol. Veď ten koláč robila moja mama, keď som bol ešte malý!"
Pripomeňte si staré časy a ponúknite kúsok svojho detstva aj vašim potomkom ☺

Jablková "presnidávka"

Výživa, presnidávka, pyré... Akokoľvek to nazveme, stále ide o ten istý ovocný snack, ktorý nás sprevádza detstvom od nepamäti. Receptov na túto pochúťku existuje množstvo, ten náš sa však najviac podobá tej kupovanej variante.

Jablková nutella

Nutella je všeobecne obľúbená pochúťka pre deti. Avšak, ruku na srdce, zdravá veľmi nie je ... A lacná tiež nie... Ak si však nájdete trochu času, ľahko si pripravíte nutellu z jabĺk. Získate tak omnoho výživnejšiu variantu "čokoládového džemu" z overených surovín a bez veľkých investícií.

Najlepšia tatarská omáčka. Zo školskej jedálne!

Pred začiatkom letných prázdnin moja dcéra vyhlásila,že zo škôlky neodíde bez tohoto receptu. A tak sme sa vydali do jedálne. Výsledok akcie ma skutočne prekvapil! Je to tá najlepšia tatarka, akú som kedy jedla!

Vianočné medovníčky

Tradičné vianočné medovníčky sú jednoduché na prípravu a zároveň sú skvelou príležitosťou, ako stráviť príjemné chvíle so svojimi ratolesťami.

Exotický šalát so špargľou a mangom

Neveríte vlastným očiam? Špargľa a mango? Je to tak, nepomýlili sme sa a tiež: nebojíme sa. Vieme, že vás táto kombinácia nesklame. Ideálne jedlo pre horúce dni: krátka príprava, žiadne varenie. Exotický šalát vhodný na obed či na večeru.

Mexické "rizoto" z Quinoy

Máte radi rizoto a radi by ste vyskúšali quinou? Genialita tohto receptu je v tom, že všetko dáte naraz na panvicu a počkáte cca 20 minút. Jedlo poskytne nielen kvalitné bielkoviny a vlákninu, ale aj plno antioxidantov, ktoré vás budú chrániť pred civilizačnými chorobami.

Ak si chcete dobre a bez výčitiek zamaškrtiť, naša čokoládová torta je nielen plná zdravých surovín, ale aj rýchla na prípravu. Žiadne pečenie a už žiadny špinavý pekáč. Pre tento dezert budete potrebovať kvalitné suroviny, chuť, odhodlanie a samozrejme aj nejaký ten priestor v chladničke.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu