Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Cestovný box na ceruzky

Cestovný box na ceruzky
Foto: Shutterstock

Cestovanie s deťmi býva veľmi vyčerpávajúce. Čím dlhšiu cestu máte pred sebou, tým viac otázok musíte zodpovedať: „Kedy tam už budeme? Ako je to ďaleko? Potrebujem cikať. Som hladný. Už to nevydržíím.“ Zo skúseností viem, že deti treba počas jazdy zabaviť. V dnešnej digitálnej dobe nie je problém vytiahnuť telefón alebo tablet s rozprávkami, ale čo ak to chceme zvládnuť bez IT technológií?
V rámci jedného upršaného popoludnia sme s deťmi vyrobili peračník zo starého DVD obalu. Samozrejme, peračník sa dá kúpiť za pár drobných, ale tento je výnimočný svojím handmade prevedením, je ekologický, ekonomický a deti si ho viac vážia, keď sa na jeho výrobe sami podieľali.

Potrebujeme: 
starý DVD obal
orezávač
kúsok kartónu alebo tvrdého papiera
pravítko
nožnice
kúsok látky
kancelársky papier
dobré lepidlo alebo tavnú pištoľ
Postup: 
  1. Z obalu vyrežeme vystúpenú časť na DVD
  2. Pravú stranu obalu odmeriame a vyrežeme podľa tejto veľkosti obdĺžnik z kartónu. Kartón potiahneme látkou a prelepíme
  3. Odstrihneme ďalší kúsok látky tak, aby pokryl väčšiu polovicu obdĺžnika a zároveň sa dal zo spodnej strany prilepiť o kartón. Táto časť bude slúžiť ako vrecko na ceruzky, takže je vhodné si veľkosť látky premerať podľa hrúbky a výšky ceruziek
  4. Ak máme všetko správne pomerané a postrihané, môžeme prilepiť vrecúško
  5. Na ľavú stranu obalu pripevníme čisté kancelárske papiere
  6. Vonkajšiu stranu obalu môžeme prelepiť zvyškom látky, alebo tam vložiť obrázok z vlastnej tvorby. Takto nám nový peračník poslúži ako čiastočná galériaAko vyrobiť cestovný peračník?

Mohlo by sa vám hodiť

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu