Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Za zvieratkami

Za zvieratkami
Foto: Shutterstock

Výlet za zvieratkami je zárukou spokojnosti. Deti sa na ne dokážu pozerať celé hodiny a s nadšením obdivujú každý ich pohyb. Ak ste teda absolvovali povinné návštevy príbuzných, najbližších obchodov a výkladov s domácimi miláčikmi, skúste ešte tieto možnosti:

Zoo

Deti v predškolskom veku túžia poznávať svet a dozvedieť sa o ňom všetko. Exotické zvieratá nie sú výnimkou.  Práve ZOO je v tomto prípade ideálna destinácia na najbližší výlet. Okrem 5-tich najväčších ZOO na Slovensku je k dispozícii aj niekoľko zaujímavých ZOO v susedných štátoch. 

Naše tipy: 

ZOO v Bojniciach, Bratislave, Košiciach, Spišskej Novej Vsi a v Stropkove

Gazdovské dvory, ranče a salaše
Gazdovské dvory, ranče a salaše

Ako deti sme chodili obzerať zvieratá na družstvo. S nadšením sme obdivovali kravy, prasatá či sliepky zatvorené vo svojich ohradách. Na koníka sme si mohli vyliezť pri zaorávaní zemiakov, ale raz za rok, keď do mesta zavítali kolotočiari. Dnes je všetko inak. Gazdovské dvory, farmy, salaše, koliby a iné folklórne inštitúcie nám ponúkajú možnosti zoznámiť sa s celou plejádou úžitkových zvierat. Mnohokrát si ich môžeme i pohladkať alebo sa dostať priamo k nim do ohrady či voliéry. 

Naše tipy: 

Krajinka pred Ružomberkom, Zbojská pri Brezne, Koliba Panorama, Ranč v Brodne pri Žiline, Gazdovský dvor Turčianske Kľačany

Zážitkové areály a rezorty
Zážitkové areály a rezorty

Pod týmito názvami rozumieme miesta, kde okrem zvieratiek môžeme využiť rozsiahle detské ihriská, animačný program pre deti, množstvo adrenalínových a zážitkových atrakcií, tradičnú i svetovú kuchyňu a v neposlednom rade možnosť ubytovania. 

Naše tipy: 

Villa Betula v Liptovskej Sielnici, Koliba u dobrého pastiera pri Ružomberku

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu