Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Magnézium – prvok života. Prečo sa mu tak hovorí a čo všetko nám prináša?

maxiVita Magnézium

Magnézium patrí medzi minerálne látky a veľmi dôležité prvky ľudského tela. Aby tak aj nie – podieľa sa na viac ako 300 enzymatických reakciách a je nazývaný aj prvkom života. Nebyť magnézia, nebolo by energie, teda ani pohybu. Často býva označovaný aj ako antistresový minerál, veď aj prispieva ku zníženiu miery únavy a vyčerpania, podieľa sa na činnosti nervovej sústavy a prispieva k normálnej psychickej činnosti. Skrátka a dobre – magnézium je veľmi potrebné a vaše telo to aj náležite ocení.

Telo dospelého človeka obsahuje zhruba 25 až 30 gramov magnézia. Väčšina z tohto množstva sa nachádza v kostiach a zuboch, ďalšie potom vo svaloch. Niet sa potom čo čudovať, že výživové a zdravotné tvrdenia priznávajú magnéziu vplyv na stav kostí a zubov a aj činnosť svalov. Prínosov magnézia, jedného z najdôležitejších prvkov pre človeka je ale viac.

Magnézium:

  • prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania

  • prispieva k elektrolytickej rovnováhe

  • prispieva k správnemu energetickému metabolizmu

  • prispieva k správnej činnosti svalov a nervovej sústavy

  • prispieva k správnej syntéze bielkovín a podieľa sa na procese delenia buniek

  • prispieva k správnej psychickej činnosti

Magnézium chýba až tretine populácie

Odporúčaná denná dávka magnézia daná vyhláškou je 375 mg. Jeho potreba ale zároveň rastie napríklad u športovcov, tehotných žien alebo s pribúdajúcim vekom. Magnézium v tele tiež spotrebováva stres, takže ho pri ňom treba doplňovať častejšie. Pritom existujú štúdie, ktoré ukazujú, že na hodnoty cez 300 mg magnézia za deň nedosiahne tretina populácie.

Dôvodov nedostatku magnézia je mnoho. Môže sa jednať o nesprávnu skladbu jedálnička, v ktorom prevládajú tuky a cukry, ktoré požadujú vyšší príjem magnézia – bránia totiž jeho vstrebávaniu do krvi. Dnešné potraviny sú taktiež na magnézium chudšie vinou intenzívnych poľnohospodárskych techník a kyslých dažďov, ktoré magnézium z pôdy odnášajú. Na vine môže byť aj alkohol alebo zmieňované stresové situácie.  A tak niet divu, že môže byť magnézia nedostatok.

Pomôcť môžu kvalitné moderné výživové doplnky v praktických sáčkoch bez nutnosti zapíjania, ktoré sú bohaté na magnézium Maxi Vita Magnézium stick pack.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke vitar.sk.

 

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu