Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Petang

Petang
Foto: Shutterstock

Ak by ste si dnes radi zahrali nejakú fyzicky nenáročnú hru, ktorá zároveň čo-to priučí vaše deti, skúste petang. Strávite príjemné chvíle na slnku a deti budú nenápadne trénovať koncentráciu, trpezlivosť a taktiku.

Potrebujeme: 
vhodný rovný povrch – trávu, štrk alebo piesok
petangové gule
Počet hráčov: 
min. 2
Pravidlá: 

Petangové gule si raz-dva zadovážite v športovom obchode, prípadne v niektorom z obchodných reťazcov. Cena sa pohybuje okolo 10 Eur. Súčasťou balenia 6-tich gúľ je aj malá drevená gulička – košón a špagátik na meranie vzdialeností.
Hráči sa rozdelia na dve družstvá. V trojčlennom družstve potrebuje každý hráč dve gule, v dvojčlennom tri. Rovnaký počet potrebujete aj pri hre jeden na jedného. Vyžrebovaný hráč odhodí košón do vzdialenosti šesť až desať metrov, a jeho družstvo hádže i prvú guľu. Hádže sa z kruhu s priemerom 35 až 50 centimetrov. Cieľom hry je priblížiť svoje gule ku košónu. Družstvo môže posunúť alebo odraziť súperovu guľu tak, aby mala ich guľa lepšiu pozíciu, prípadne posunúť vlastnú guľu čo najbližšie ku košónu. Hrá sa dovtedy, kým jedno z družstiev nedosiahne trinásť bodov. Body sa spočítajú, keď hráči oboch tímov odhádzali všetky gule. Víťazom sa stáva družstvo, ktorého guľa sa dostala najbližšie ku košónu. Za bod sa považuje každá guľa, ktorá je po ukončení hry bližšie košonu, než prvá najbližšia guľa súpera.

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu