Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Kam „odložiť“ deti cez prázdniny ?

Zamestnaní rodičia dostávajú ročne zväčša 20, možno 25 dní, dovolenky. Školopovinné deti majú asi 21 dní prázdnin a k tomu 2 mesiace letného voľna. Poriadny nepomer, však? Ako sa teda o nich postarať, keď sú brány škôl zatvorené?

maxiVita Magnézium

Magnézium patrí medzi minerálne látky a veľmi dôležité prvky ľudského tela. Aby tak aj nie – podieľa sa na viac ako 300 enzymatických reakciách a je nazývaný aj prvkom života. Nebyť magnézia, nebolo by energie, teda ani pohybu.

Ako pripraviť dieťa na zápis do základnej školy?

Ak patríte k rodičom, ktorí majú doma predškoláka, určite sa v krátkej dobe vyberiete so svojou ratolesťou na zápis do prvého ročníka. Ten sa uskutočňuje každoročne v priebehu apríla. Mnoho rodičov si v tejto súvislosti kladie rôzne otázky.

Deti potrebujú pravidelný režim aj cez prázdniny. Viete ako na to?

Zvyšky raňajok na stole, neumyté zuby, hračky kam sa pozriete...poznáte to? 

Ja som matka, kto je viac?

...áno, máte pravdu, správna odpoveď by mohla znieť „dve matky“. Ale, ako to už býva, za nadpisom  (či pod nadpisom) sa ukrýva hlbší význam. Aspoň by sa mal...tak sa patrí na súce noviny.

Ten, kto má malé deti vie, že pobaliť sa na dovolenku je niekoľkodňová výzva do bitky. Nech robíte čokoľvek, aj tak máte pocit, že ste niečo zabudli.

Motorika upevňuje fyzické zdravie, ktoré je podmienkou primeraného vývinu človeka.

Význam rozvoja hrubej motoriky je nesporný. Významnou mierou prispieva k správnemu držaniu tela, učí dieťa zvládnuť orientáciu v priestore, prekonávať rôzne prekážky, zladiť pohyb s rytmom a hudbou a vedome napodobovať pohyb podľa vzoru.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu

Zavrieť reklamu